V utorok 27. marca, som mal milú príležitosť,  žiakom zo ZŠ Hurbanova porozprávať o tom, že najväčším prírodným bohatstvom Turca sú bohaté zásoby mimoriadne kvalitnej pitnej vody v podzemných prameňoch. Hovoril som aj o tom, prečo je turčianska pitná voda taká kvalitná a zdravá. Spomenul  som tiež, z koľkých podzemných prameňov je pitnou vodou obyvateľstvo zásobované vodovodmi.  Reč bola aj o najvýznamnejšom a najvýdatnejšom zdroji – Necpalskom prameni a tiež o tom, že voda z vodovodu je 380 krát lacnejšia ako rôzne ochucované vody balené v nezdravých pet fľašiach.

Moje vystúpenie bolo súčasťou podujatia nazvaného SPOZNÁVAJ PRÍRODNÉ BOHATSTVO TURCA. Nadácia Turčianskej vodárenskej spoločnosti v spolupráci s Jurajom Žiakom zo Správy NP Veľká Fatra, horolezcom Jozefom Krištoffym a mestom Martin pripravili cyklus podujatí pre žiakov základných škôl. Ich cieľom je predstaviť mládeži prírodné bohatstvo nášho regiónu.

Chcem sa poďakovať  organizátorom  za výborné podujatie a vedeniu, pedagógom a žiakom ZŠ Hurbanova za aktívnu účasť na akcii.